Promotor zdrowia

Według szacunków Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 2030 roku depresja będzie najczęściej występującą chorobą na Ziemi. Już dziś na całym świecie cierpi na nią ponad 350 mln ludzi, w tym aż 1,5 mln Polaków. To nie tylko ogromny problem społeczny, ale również gospodarczy. Do kosztów związanych z leczeniem dochodzą ogromne straty finansowe po stronie firm i instytucji, wynikające z utraty produktywności i wydajności przez osoby, których ten problem dotyka. Nie można zapomnieć również o problemach organizmu pod względem fizycznym, i chorobach cywilizacyjnych, które w coraz większym stopniu dotykają każdego człowieka. Jest wiele czynników które powodują spadek zdrowia populacji nie tylko Polski, ale także innych krajów. Oto niektóre z nich:

  • Stres, nerwice
  • Niewłaściwe odżywianie
  • Środowisko, w którym żyjemy
  • Brak odpowiedniej profilaktyki zdrowia
  • Nadużywanie alkoholu
  • Brak lub mała aktywność fizyczna
  • Siedzący tryb życia

Z badań, przeprowadzonych przez organizację Health Enhancement Research Organization wynika, że pracownicy, którzy regularnie jedzą zdrowe posiłki, osiągają aż o 25 proc. większą wydajność w pracy, w porównaniu do osób, które nie żywią się zdrowo.

Praca w każdej firmie, niezależnie od profilu prowadzonej działalności, dla pracownika wiąże się zarówno z wysiłkiem fizycznym jak i psychicznym. Idąc z duchem czasu, w ramach inwestowania w rozwój, coraz więcej firm wdraża różnego rodzaju działania i programy spod znaku „wellness”, czyli takie, które mają zadbać o zdrowie pracowników. Nie tylko wpisuje się to w panującą modę na zdrowy styl życia, ale także przynosi wymierne korzyści, zarówno pracownikom, jak i pracodawcom poprzez wpływanie na zdrowotne aspekty pracowników, co skutkuje większą optymalizacją wykonywanej pracy. Każda firma, oprócz dodatków w postaci kart Multisport, powinna też uświadamiać (edukować) swoich pracowników w kwestii zdrowego żywienia. Wpłynie to na wzrost świadomości i przyniesie efekty w postaci zwiększenia odporności organizmu, zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Taka osoba nie tylko będzie czuła się lepiej i będzie miała lepsze samopoczucie, ale także zacznie wykorzystywać dodatkowe pokłady otrzymanej energii, dzięki czemu będzie bardziej wydajna w pracy. Dodatkową korzyścią jest mniejsza ilość zwolnień lekarskich, co w znaczący sposób wpłynie na jakość i ilość pracowników w firmie.